Ogrzewanie nadmuchowe
 
Dzięki bogatemu doświadczeniu zdobytemu w ciągu 23 lat działalności naszej firmy, zajmujemy się projektowaniem, wykonaniem oraz serwisowaniem instalacji ogrzewania nadmuchowego, wentylacji i klimatyzacji. Kompleksowość usług zapewnia komfort dla inwestora, który całość inwestycji może konsultować i nadzorować bez konieczości dodatkowego wynajmowania innych ekip.
 
Najobszerniejszą częścią naszej działalności są instalacje i układy ogrzewania nadmuchowego, zwanego również ogrzewaniem powietrznym.
 
1. Co to jest ogrzewanie nadmuchowe?
 
Ogrzewanie nadmuchowe to system ogrzewania pomieszczeń bazujący na zdolności przenoszenia energii cieplnej przez strumień powietrza.
Powietrze ogrzane w specjalistycznych urządzeniach - nagrzewnicach, dostarczane jest do pomieszczeń za pomocą kanałów wentylacyjnych
lub bezpośrednio poprzez element nawiewny umiejscowiony na urządzeniu grzewczym.
 
2. Gdzie stosować ogrzewanie nadmuchowe?
 
Najczęściej ogrzewanie nadmuchowe jest stosowane w budynkach użyteczności publicznej, takich jak sklepy, galerie handlowe, kościoły, a także w halach produkcyjnych i magazynowych. Wykorzystanie tego typu ogrzewania jest uzasadnione koniecznością dynamicznego podgrzania przestrzeni, w której znajdują się i wykonują swoją pracę ludzie.
 
3. Dlaczego ogrzewanie nadmuchowe?
 
Ogrzewanie nadmuchowe z uwagi na swoją dynamikę zapewnia komfort cieplny w pomieszczeniach gdzie w krótkim czasie trzeba zapewnić odpowiednią temperaturę przebywającym tam osobom. Unika się w ten sposób powolnego i czasem duzo bardziej zawodnego systemu centralnego ogrzewania opartego na grzejnikach wodnych. Duża bezwładność cieplna tego układu, a dodatkowo duży udział ciepła oddawanego do otoczenia przy pomocy konwekcji sprawia problemy z dogrzaniem najbardziej interesującej nas strefy przebywania ludzi, zwłaszcza w pomieszczeniach wysokich.
Ogrzewanie powietrzne eliminuje te problemy, ponieważ ciepłe powietrze dostarczane jest wprost do miejsca gdzie odpowiednia temperatura ma być utrzymana, a dzięki niewielkiej bezwładności i juz po paru minutach od uruchomienia ogrzewania odczuwalne jest uczucie ciepła.
Ogrzewanie nadmuchowe dzięki odpowiedniemu wysterowaniu jest w stanie utrzymać nastawioną przez użytkownika temperaturę w pomieszczeniu.
Dodatkowo w obiektach gdzie wymagane jest doprowadzenie świeżego powietrza do wentylacji, układ ogrzewania nadmuchowego można rozszerzyć o czerpnię i wyrzutnię powietrza.
Wszystkie te elementy składają się na uniwersalność tego typu systemów i stawiają je w dużej konkurencji do typowych systemów wodnych.
 
4. Dlaczego warto wybrać naszą firmę?
 
Dzięki długoletniemu doświadczeniu w projektowaniu, montażu, uruchamianiu i serwisowaniu nadmuchowych systemów grzewczych, otrzymują Państwo kompleksową usługę oraz gwarancję niezawodności wykonanego przez nas układu.
Po wykonaniu i uruchomieniu ogrzewania nadmuchowego przeprowadzamy szkolenie z obsługi urządzeń, a w razie jakichkolwiek problemów oferujemy pomoc profesjonalnego serwisu, który po przyjeździe na miejsce dokona potrzebnego przeglądu urządzeń oraz w razie konieczności wykona niezbędne naprawy.
 
 
 
Zapraszamy do współpracy!

 

 

W poniższych artykułach znajdą Państwo szereg informacji, które pozwolą na wybór odpowiedniego systemu ogrzewania nadmuchowego dla swojego obiektu, jak również szeroką ofertę sprzedawanych i serwisonanych przez naszą firmę urządzeń grzewczych. Wśród nich znajdują się:

 

  • artukuły w przygotowaniu zapraszamy juz wkrótce ...